http://www.somondnaasisi.com/wp-content/uploads/2018/08/hakkımızda_banner-01-1055x300.png

Pİ System, vücudun doğal elemanları olan polinükleotidler (Somon DNA’sı diye adlandırılan) ve hyaluronik asit moleküllerinin seanslar halinde uygulanması prensibine dayanmaktadır. Bu iki molekül birbiri ile sinerjik etkilidir. Somon DNA’sını takip eden hyaluronik asit uygulaması etkileri iki katına çıkarmaktadır.

Mastelli srl Officina Bio-Farmaceutica tarafından geliştirilen ürünler, 1958 yılından itibaren patentlendirilmiştir. Mastelli; ilaç, tıbbi ürün ve kozmetik alanlarında yaptığı ar-ge çalışmaları ile “polideoksiribonükleotid ve polinükleotid” içeren ürünleri yara bakımı, estetik ve ortopedi alanında sunmuştur. Bunun dışında beşeri alanda çalışmalarını devam ettirmekte ve PDRN içeren ürünleri tıbbın başka alanlarında da hizmete sunmuştur.

Mastelli geliştirdiği kendine has özgün, patentli saflaştırma yöntemi ile elde edilen PDRN ve Polinükleotitdler içeren doğal kaynaklı özel moleküllerin üretimi ve geliştirilmesi ile ilgili bilimsel ve endüstriyel know-how'a sahip en önemli üreticilerdendir.

En son GMP (İyi Üretim Uygulamaları), GLP (İyi Laboratuar Uygulamaları) ve ISO (Uluslararası Standartlaştırma Organizasyonu) kriterlerine uyan mevcut üretim tesisi, son teknoloji sistem ve makineler ile donatılmıştır. Tüm bu izinlerini korumak için İtalyan Sağlık Bakanlığı (AIFA) ve Istituto Superiore di Sanità (ISS) tarafından düzenli olarak denetlenmektedir.

Enjektabl tüm ürünler CLASS III MEDICAL DEVICE ruhsatı ve tüm klinik çalışmaları ile Türkiye Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış ve 2014 yılı sonunda Türkiye pazarına sunulmuştur. Enjekte edilebilir ruhsatı ile tüm etkinlik ve güvenilirlik testleri ve çalışmaları güvenle kullanıma izin vermektedir.

Yüksek saflaştırma teknolojisi ile minimum indirilen alerjik reaksiyon riski, ekstra garanti olarak; güvenlik ve tolere edilebilirliği sağlamak için:

  • Koruyucu
  • Gluten
  • Koku
  • Nikel

içermemektedir.

Bunun nedeni, nikel, koruyucular ve kokuların, temas alerjilerinden sorumlu olduğuna dair birçok dermatoloji çalışmasının bulunmasıdır.

Estetik alanında tüm Mastelli ürünleri Türkiye tek yetkili temsilcisi Optimus Medikal’dir. Optimus Medikal’e ulaşmak için; (212) 273 13 73 numaralı telefondan yada info@optimusmedikal.com adresinden ulaşabilirsiniz. Websitemizi ve diğer size özel ürünlerimize ulaşabilmeniz için; www.optimusmedikal.com adresine bir uğrayın deriz.www.renovasy.com
www.ekolojikdolgu.com
www.ekolojikguzellik.com